Portal
Świetlica
19.10.2018
grafika
Powiązane galerie:
grafika
08.05.2018

14

ZS Ślesin

ŚWIETLICA  SZKOLNA

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie

 

Do świetlicy szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie uczęszczają uczniowie z pobliskich wsi: z Gumnowic, Gabrielina i Kazina,  stanowią one największą grupę, jednak uczniowie ze Ślesina także chętnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych.

Opieką w szczególności objęci są uczniowie, którzy docierają do szkoły przed rozpoczęciem lekcji, a także osoby czekające po skończonych zajęciach lekcyjnych na odjazd autobusu szkolnego lub odbiór przez opiekuna prawnego.

Praca świetlicy oparta jest na celach opiekuńczo – wychowawczych, które są systematycznie realizowane. Uczniowie poprzez udział w zajęciach rozwijają wyobraźnię plastyczną, doskonalą umiejętności  manualne, wyrażają  swoje doświadczenia za pomocą różnorodnych środków wyrazu plastycznego.

Głównym zadaniem świetlicy jest stworzenie sprzyjających warunków rozwoju, oraz zaspokajanie potrzeb dzieci. Zadania dydaktyczne to przede wszystkim pomoc w odrabianiu zadań domowych, pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień.

Podczas zajęć są przeprowadzane konkursy, gry i zabawy kształtujące  u dzieci umiejętności logicznego myślenia, matematyczne oraz zwinność i szybkość.

Program pracy świetlicy przyczynia się do wszechstronnego rozwoju osobowości ucznia, zwłaszcza jego rozwoju społeczno – moralnego i umysłowego.

Opiekunkami świetlicy są p. mgr Beata Neilitz, p. mgr Magdalena Szykowna-Kiersznicka, p. mgr Dorota Powalisz, p. mgr Mirosława Krupińska.

 

GODZINY OTWARCIA:

 

 

Poniedziałek

 

700 - 1530

 

Wtorek

 

700- 1530

 

Środa

 

700 - 1530

 

Czwartek

 

700 - 1530

 

Piątek

 

700 - 1530

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
UONET+ zaloguj-sie.png
slajd-naklo.jpg