Szanowni Państwo!!! W zakładce dla uczniów i rodziców znajdą Państwo aktualny plan lekcji na rok szkolny 2019/2020, listę obowiązujących podręczników oraz informację na temat drzwi otwartych i wywiadówek. W zakładce dziennik elektroniczny znajduję się krótki film, który pomoże Państwu założyć konto w dzienniku elektronicznym. Prosimy o śledzenie komunikatów.
Portal
Bankowość dla najmłodszych
03.10.2013
grafika
Powiązane pliki:

BANKOWOŚĆ DLA NAJMŁODSZYCH

 

„Albo ty będziesz kontrolować pieniądze, albo one będą kontrolować ciebie” - Harv Eker

 

Internetowe SKO to nowoczesny system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych (od 6 do 13 lat) dostępny przez komputer, tablet i telefon komórkowy.

 

PKO Junior to nowoczesny rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy PKO Konto Dziecka dedykowany dzieciom od 0 do 13 roku życia.

 

PKO Bank Polski przygotował i udostępnił narzędzia ułatwiające najmłodszym przyswojenie tajników finansów.

  • SzkolneBlogi.pl – platforma społecznościowa, w której szkoły posiadające SKO opisują wszelkie działania, które podejmują w ramach programu.
  • Edufilmy – na www.youtube.com/SKOedu znajdują się filmy edukacyjne, wypowiedzi uczestników SKO i reklamy bankowe.
  • „Przygody Kubusia Pieniążka i żyrafy Lokatki” pomogą dzieciom zrozumieć podstawowe pojęcia z zakresu edukacji finansowej. Bohaterowie historii odpowiedzą na pytania o pochodzenie i funkcje pieniądza, zdradzą też, na czym opiera się działalność banków.

 

Od teraz dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy dostępny jest także w wersji internetowej na stronie: http://www.pkobp.pl/sko/lokatka. Można tam znaleźć nie tylko opis przygód Kasi, Kuby i żyrafy Lokatki, ale także mini - słownik finansowy oraz zestaw kolorowanek. Elektroniczna wersja przewodnika zawiera także gotowy scenariusz i akcesoria do wspólnej zabawy w „SKLEP” dla dzieci i rodziców.

  • Brawo Bank - poradnik ekonomiczny dla dzieci, którego misją jest uczyć przez zabawę. Przewodnikami najmłodszych po zawiłym świecie finansów są bankowi bohaterowie: Jan Ekspert i jego dzieci – Kasia i Kuba oraz Detektyw Oszczędek. Dostępny na stronie www.poradnikbankowy.pkobp.pl. Magazyn jest bezpłatny, zawiera opowiadania, wywiady, rebusy i krzyżówki.
  • „SKO – Słuchaj, Kalkuluj, Oszczędzaj” – audycje radiowe nadawane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Dostępne są na stronie: www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/szkolne-kasy-oszczednosci/edukacja/audycje-radiowe.
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
UONET+ zaloguj-sie.png
slajd-naklo.jpg