Lekcja historii o Powstaniu Wielkopolskim
15.10.2017 zsslesin2 115
15.10.2017

Lekcja historii o Powstaniu Wielkopolskim.

W dniach 10 i 11 października wolontariusze Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zorganizowała zajęcia dla uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku oraz uczniów drugich i trzecich gimnazjum Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie, w ramach projektu „ POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – PRZYPOMINAMY!” dofinansowanego przez Powiat Nakielski.

Spotkania miały przybliżyć uczestnikom przebieg wydarzeń powstania na Krajnie i Pałukach oraz przygotować do obchodów 100 rocznicy Powstania. W trakcie godzinnych zajęć zostały wyświetlone dwa filmy nakręcone przez wolontariuszy w poprzednich latach podczas realizacji projektów: „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 – Pamiętajmy!” i „Powstanie Wielkopolskie – Nie zapominamy!”. Każdy uczeń otrzymał również komiks wykonany przez wolontariuszy, obrazujący jak powstańcy walczyli na ziemiach naszego powiatu.

Fundacja serdecznie dziękuje dyrekcji i nauczycielom szkół w Paterku i Ślesinie, za pomoc przy organizacji spotkań.