Spacer po mieście zakochanych
10.06.2019 zsslesin2 233

6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z gośćmi z klasy trzeciej gimnazjum wyruszyli do Chełmna pod opieką pań: mgr M. Biciutko, mgr M. Mistrzak i mgr A. Pluta. Uczestnicy wycieczki rozpoczęli swoją wyprawę od warsztatów profilaktycznych „Korzyści i zagrożenia płynące z Internetu, jak pomóc sobie i innym?”. Uczniowie po krótkiej pogadance wykonali pracując w grupach plakaty lub mapy myśli związane z cyberprzemocą.  Pierwszym punktem programu był odrestaurowany zamek krzyżacki w Świeciu. Potem pojechaliśmy do Chełmna, czekając na przewodnika ochłodziliśmy się lodami. „Miasto Miłości" przede wszystkim jest miastem z bogatą historią. Odegrało ważną rolę w historii Polski i Zakonu Krzyżackiego, który planował tu stolicę swojego państwa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzeum znajdującego się w gotycko – renesansowym ratuszu i poznania historii Chełmna. Następnie w czasie dwugodzinnego spaceru z przewodnikiem obejrzeliśmy ciekawe zabytki w mieście: kościół farny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP z relikwiami św. Walentego, mieszczańskie kamienice, ławeczkę zakochanych, salę tortur, dyby i pręgierz, szachownicowy układ ulic i cystersko-benedyktyński zespół przyklasztorny. Z punktu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta i mury obronne. Widoki były niesamowite, miasto leży na 9 wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej. Chełmno uczniom bardzo się spodobało, pogoda i humory dopisywały. W drodze powrotnej posililiśmy się i odpoczęliśmy w KFG dzięki uprzejmości pana kierowcy, który nas tam podwiózł. Wróciliśmy do Ślesina zadowoleni i pełni wrażeń z wspólnie spędzonego czasu.

mgr M. Mistrzak

UONET+ zaloguj-sie.png