Klasa V w Rościminie
10.06.2019 zsslesin2 383
grafika
Powiązane galerie:
grafika
05.06.2019

64

ZS Ślesin

Chłodna woda w jeziorze, zielone łąki do leżakowania, słońce i piękno natury – to czerwcowe  marzenie każdego uczniaJ Jeżeli dodać do tego jeszcze namioty, kajaki i łódki, lody i pyszne obiady to okaże się, że to droga do raju.

Tam właśnie trafili uczniowie klasy 5 podczas trzydniowego biwaku w Rościminie. Swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczęli od zajęć obejmujących bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie. Następnie pod okiem instruktorów  z HAPPY FROG uczestniczyli w zajęciach wodniackich, podczas których uczyli się manewrowania kajakiem i łodzią. W ciągu następnych dni odbyli spływ rzeką Orlą do Jeziora Rościmińskiego Dużego oraz przepłynęli z Jeziora Rościmińskiego Małego do jeziora Witosławskiego.

Uczniowie wzięli też udział w grze terenowej geocaching , zejęciach z survivalu oraz warsztatach z węzłów żeglarskich. Wykonali również żeglarskie bransoletki i świece żelowe.  Wieczory spędzali na zabawach integracyjnych i ognisku.

W środę po południu przyszło się pożegnać z rozcimińską stanicą. Ruch na świeżym powietrzu i w cudownych okolicznościach przyrody a także doborowe towarzystwo sprawiły, że wszystkim żal było ją opuszczać .

Opaleni i szczęśliwi obozowicze, może trochę zmęczeni ale na pewno  bogatsi o nowe umiejętności, dziękują wszystkim opiekunom i rodzicom, którzy umożliwili im tę wodną przygodę. 

 

Materiał: M. Szykowna 

Zdjęcia: B. Neilitz

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
UONET+ zaloguj-sie.png
slajd-naklo.jpg