Dzień Dziecka w Ślesinie
02.06.2019 zsslesin2 440
02.06.2019

31 maja 2019 roku dzieci uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie uczestniczyli w Festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na boisku szkolnym i trwała od godz. 9.00 -14.00. Tego dnia wszyscy obecni zarówno dzieci, młodzież i dorośli mieli okazję korzystać z wspaniałych atrakcji przygotowanych na tą okazję. Program obejmował m. in. warsztaty artystyczne, malowanie twarzy i tatuaży, oprawę muzyczną i zabawy z DJ Dombkiem, Ranczo Amadeusza, dmuchany zamek , „Mobilne laboratorium”, rozgrywki sportowe w piłkę ręczną i w unihokeja, występ szkolnego zespołu muzycznego, pokaz zorganizowany przez OSP Ślesin.

Oprócz ciekawych atrakcji dla wszystkich obecnych przygotowane były przekąski i napoje: wata cukrowa, domowe wypieki – ciasta, rogaliki, babeczki, gofry, kiełbaska z grilla, woda, kawa i napoje.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się uczestnictwo w warsztatach „Mobilnego laboratorium”, podczas, których dzieci i uczniowie brali udział w różnych doświadczeniach, dowiedzieli się ciekawych rzeczy z dziedziny chemii, fizyki.

Każdy zainteresowany miał okazję nakarmić zwierzątka z Ranczo Amedeusza, pobawić się, zrobić sobie zdjęcie ze zwierzątkiem, pochodzić na szczudłach, postrzelać z łuku. Jak zawsze chętni spróbowali swoich siła także podczas przeciągania liny.

Wszyscy obecni na festynie zarówno mały jak i dorosły mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego, nikt się nie nudził. Wszyscy wspaniale się bawili, na zakończenie uczniowie na ochłodę tak ogromnych wrażeń popluskali się w kurtynie wodnej.

Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przebieg tej imprezy z całego serca dziękujemy. To wszystko dla naszych dzieci : „Razem możemy zrobić wszystko”.

Organizatorami tej imprezy był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie, Rada Rodziców ZSP, Rada Sołecka, Wiejski Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, Straż Pożarna oraz ZSP w Ślesinie.

Materiał: B.Neilitz

UONET+ zaloguj-sie.png