Dziewczęta ze Ślesina Mistrzyniami Gminy w czwórboju lekkoatletycznym
15.05.2019 zsslesin2 437

10 maja 2019r na bieżni i boisku „Orlik” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców.Na wynik końcowy zespołu składa się 5 najlepszych rezultatów.

W skład czwórboju wchodzą: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową 150g, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż dla całego zespołu oraz bieg długi 600m dla dziewcząt i 1000m. Uzyskany wynik w każdej z konkurencji przeliczany jest na punkty wielobojowe.

Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół: Szkoły Podstawowe nr 2, 3 i 4 z Nakła oraz Szkoła Podstawowa w Ślesinie i w Paterku.

Najlepszym zespołem wśród dziewcząt okazał się zespół z ZS-P ze Ślesina zdobywając tytuł Mistrza Gminy Nakło nad Notecią

Zespół wystąpił w składzie: Iga Radajeska, Lena Grzechowiak, Amelia Kaczyńska, Jagoda Nowicka, Amelia Walerczyk, Klaudia Wełniak, Lena Latzka, Vanessa Czyżewska.

Opiekun- A.Bon-Pantkowska

UONET+ zaloguj-sie.png