Wspomnienie Papieża Polaka...
11.10.2017 Łukasz Kiersznicki 447
grafika
Powiązane galerie:

Wspomnienie Papieża Polaka…

Młodzież z Zespołu Szkolno-  Przedszkolnego z Ślesina,  bardzo uroczyście i wieloetapowo podjęła tegoroczne rozważania wokół XVII Dnia Papieskiego. Już na dwa tygodnie przed 8. października, uczniowie przygotowywali projekty plastyczne, które pokazywały ich "widzenie "hasła: "Idźmy naprzód z nadzieją". Pierwsze uczczenie pamięci miało miejsce w niedzielę w kościele, dla społecznej widowni. Dnia 9 października br. spotkanie poetycko-muzyczne zaprezentowano w szkolne dla klas starszych, 4-7 SP oraz 2-3 Gim.

Wspólnie śpiewano pieśni, oczywiście nie zabrakło też "Barki". Wysłuchano fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, a także jego filozofii życia zamkniętej w poetyckie przesłania. Dziewczynki z klasy 7 zaprezentowały swoją autorską  piosenkę (słowa i muzyka), w której nawiązywały do naszej codzienności opartej wokół nadziei.

 

Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy kolejnego pięknego występu. Trzeci etap naszych obchodów odbędzie się w czwartek dla klas najmłodszych, z czego relacja już wkrótce.

Dorota Krause, Joanna Małysz

Materiał: Joanna Małysz

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
UONET+ zaloguj-sie.png