Muzyczna apteczka.
06.10.2017 Łukasz Kiersznicki 392
grafika

Muzyczna apteczka.

Dnia 6 października 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślesinie dzieci z przedszkola i uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w audycji słowno – muzycznej przygotowanej i przedstawionąej przez artystów z Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy.

Wszystkich zgromadzonych uczestników spotkania powitała serdecznie pani dr Zdrówko, która zapewniła dzieci, że zna wspaniały lek na wszystkie choroby, który nie kosztuje, nie szkodzi, nie przeterminuje się, a na pewno pomoże, uleczy każdego. Ten lek to muzyka. Nie bez powodu mówi się, że dźwięki to doskonałe lekarstwo- leczą duszę i ciało. Działają na wiele dolegliwości, można je zażywać bez przeciwwskazań i ograniczeń wiekowych. Artyści zaprosili wszystkich na jesienną muzykoterapię, przedstawili utwory, które są niezbędne w podręcznej muzycznej apteczce.

Uczniowie mieli okazję tańczyć, skakać w rytm muzyki, świetnie się bawili. Wybranie dzieci słuchając muzyki zostały poproszene o narysowanie obrazka do danego utworu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w „Lustro”, kiedy to dwóch wybranych uczniów stojąc przed lustrem - kolegami i koleżankami, przy muzyce pokazywali różne pozy i ruchy, które wszyscy naśladowali.

Spotkanie było bardzo ciekawe, interesujące oraz było inspiracją do leczenia się muzyką.

 

Materiał: Beata Neilitz

 

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
UONET+ zaloguj-sie.png