Koncert edukacyjny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie
19.09.2017 Łukasz Kiersznicki 436
Muzyka i wiedza nie jest nam obojętna. Tak jak w latach ubiegłych tak i w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkonego w Ślesinie mają okazję uczestniczyć w audycjach słowno - muzycznych odbywających się na terenie szkoły.
Dnia 15.09.2017 roku po raz kolejny zawitała w szkole Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego z Bydgoszczy, która rozpoczęła nowy sezon swoich występów audycją pt. „Marszowy krok". Przedszkolaki i uczniowie uczestniczący w audycji „Marszowym krokiem", przy akompaniamencie instrumentów dętych blaszanych, w rytmie marszu wkroczyli w nowy sezon spotkań z artystami. Na sali podczas spotkania zabrzmiały nie tylko marsze towarzyszące ważnym uroczystościom, ale również te tworzone przez znanych kompozytorów oraz wykorzystywane w muzyce teatralnej i filmowej. W blasku instrumentów dętych blaszanych wszystkie dzieci rozpoczęły niezwykłą przygodę, która trwać będzie przez kolejne miesiące. Wszyscy olśnieni brzmieniem błyszczących instrumentów stali się pozytywnie „nadęci". Zaprezentowane zostały radosne utwory instrumentalne m.in. grane na ślubach oraz smutne – marsz pogrzebowy.
Uczniowie podczas audycji mieli okazję usłyszeć melodie i pieśni zagrane przez artystów na instrumentach tj. organach, trąbce i puzonie. Artyści zapoznali dzieci z czego składają się trąbka i puzon. 
Wybrane osoby miały okazję przycisnąć klawisze trąbki, dzięki czemu wydobywała się przepiękna melodia.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu poprzez wspólny marsz do utworu i klaskanie do rytmu melodii. Wszyscy uczestnicy przedstawienia pląsali w rytm muzyki, dobrze się bawili. 
 
Materiał : Beata Neilitz 
Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślesinie
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
UONET+ zaloguj-sie.png