Zajęcia w ramach projektu „Innowacyjna edukacja dla szkół w Mieście i Gminie Nakło nad Notecią”.
15.09.2017 zsslesin1 145
15.09.2017

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ślesinie w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie mają okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Innowacyjna edukacja dla szkół w Mieście i Gminie Nakło nad Notecią”.
Zajęcia te odbywają się przed lub po lekcjach wynikających z planu lekcji, prowadzone są na terenie szkoły przez nauczycieli. W zajęciąch udział biorą uczniowie, którzy wcześniej (w czerwcu) wyrazili zgodę na uczestnictwo w projekcie.
 Dnia 12.09.2017 po raz pierwszy w zajęciach z kreatywności wzięła udział grupa 10 uczniów z klas IV i V.
 Zajęcia mają na celu zainteresować sztuką i rozwinąć uzdolnienia artystyczne, twórczość oraz kreatywność dzieci podczas wykonywania m.in. działań plastycznych, kształtujących umiejętności i talent każdego dziecka.
 Głównym mottem zajęć z kreatywności są słowa H.Reada „Każdy człowiek jest na swój sposób artystą”.
 Uczeń uczestnicząc w zajęciach ma szansę wyciszenia swoich negatywnych emocji dzięki czemu aktywnie angażuje się w tworzenie swojego dzieła. Należy wspomnieć, że wszystko,co jest dla dzieci nowe i ciekawe oddziałuje na ich zmysły, kształtuje percepcję i wyobraźnię, wywołuje także przeżycia będące źródłem radości i dobrego samopoczucia, które mają pozytywny wpływ na cały organizm dziecka.
 Zajęcia z kreatywności mają pomóc dzieciom stać się bardziej otwartymi, wrażliwymi, w dziecku ma rozbudzić się ciekawość świata i spontaniczny sposób jego odbioru.
Na zajęciach uczniowie będą mieli okazję wykazać się swoim talentem, twórczością, zaradnością podczas wykonywania różnorodnych prac z wykorzystaniem różnych środków wyrazu plastycznego.
 Zajęcia z kreatywności będą odbywały się średnio 2 lub 3 razy w miesiącu dla 20 uczniów z podziałem na 2 grupy, po 10 zajęć w I i II semestrze dla każdej grupy, prowadzone będą przez panią mgr Beatę Neilitz. Efekt pierwszych zajęć przedstawiamy na zdjęciach.
Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału we wszystkich zajęciach organizowanych w szkole w ramach projektu.
Materiał: Beata Neilitz
Zaspół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie