Gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
30.08.2017 zsslesin1 302

"Uczący sie powinien wiedzieć, umieć, chcieć"- te słowa B.F.Skinnera znakomicie oddały atmosferę gminnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018 w Ślesinie. Już z początkiem nowego roku szkolnego pojawiło się wiele zmian nie tylko w związku z reformą szkolnictwa, ale także w obrębie naszej placówki. Od 1.09.2017 roku nasza szkoła stała się Zespołem Szkolno-Przedszkolnym. Obowiązki dyrektora powierzono pani mgr Ewie Miłosiernej, zaś funkcję zastępcy dyrektora, pani mgr
Halinie Kurzyńskiej. Pożegnano tym samym pana mgr. Pawła Mistrzaka, uprzednio pełniącego obowiązki dyrektora Zespołu Szkół.
Po szaleńczo zabawnym przedstawieniu młodzieży- "Bo jak nie my, to kto?", głos zabrali przybyli goście. Pan Burmistrz, Sławomir Napierała podkreślił znaczenie wszechstronnego i różnorodnego rozwoju uczniów. Nawiązał do patrona szkoły, Wiktora Rossy, aby brać przykład z jego postawy. Wspomniał również o kolejnej rocznicy wybuchu II
wojny światowej. Cennym akcentem, wyróżniającym naszą placówkę spośród innych w gminie, jest prężne zaangażowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy OSP Ślesin. Pan Burmistrz zaznaczył wyjątkowość oddania się uczniów, młodzieży tej służbie społecznej.

Z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Jan Światłowski, wyraził szczególne życzenia wszelkiej pomyślności dla całego Grona Pedagogicznego oraz owocnej współpracy z panią dyrektor Ewą Miłosierną. Ciepłe słowa wobec wszystkich zebranych spłynęły także z ust pani Anny Biniakowskiej, Dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią. Przemowy zakończył głos Sołtys Ślesina, pani Bernadetty Nowaczyk.

Zatem wiemy, umiemy, a przede wszystkim chcemy zdobywać przez kolejny rok bezmiar nowych doświadczeń i umiejętności.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom wytrwałości, radości z podejmowanych, nie tylko szkolnych, wyzwań i satysfakcji każdego dnia.

Materiał:Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ślesinie

tenis stołowy1.jpg