Wycieczka do Warszawy
12.06.2017 Łukasz Kiersznicki 899
grafika
Powiązane galerie:
grafika
20.06.2017

44

ZS Ślesin

Warszawa nas zachwyciła!

 

                Jak co roku, odbyła się w naszej szkole kilkudniowa  wycieczka ( rozrywkowo- turystyczno-profilaktyczno-refleksyjno-naukowa), tym razem do Warszawy w dniach od 5-7 czerwca 2017 r.  Już plan wyprawy był dla nas fascynujący, a rzeczywistość przeszła najśmielsze oczekiwania. I tak, już do pierwszych atrakcji zaliczyć możemy podróż nocnym pociągiem :) Do dziś przepraszamy współpasażerów, że sen był z ich oczu nieustannie  przeganiany...

                Dzień pierwszy. Warszawa powitała nas słonecznym porankiem , ruszyliśmy więc prosto na spacer do Łazienek Królewskich. Po upojnym poranku przy melodiach Chopina zmieniliśmy klimat na refleksyjno-wspomnieniowy, pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, które napełniło nas wielką zadumą... Aby nieco ochłonąć,  udaliśmy sie na zwiedzanie Zamku Królewskiego. No i cudowna niespodzianka, mogliśmy podziwiać nie tylko dzieła wspaniałego Matejki, ale też płótna Rembranta. Mimo, iż padalismy już na...czoło, nie omieszkaliśmy ominąć Powązek i przeżyć niepowtarzalny ich  klimat, wspominając ważne dla naszej historii i kultury, osoby. Cóż, wiemy że to nie do uwierzenia, ale tyyyyle naprawdę wydarzyło się pierwszego dnia. A przed nami było jeszcze towarzyskie zakwaterowanie i wieczorne pogaduchy ;)

                Dzień drugi. Znów wspaniale powitał nas rześki, pogodny ranek. Wstawaliśmy w środku nocy ( czyli o godzinie 8 :)), aby rozpocząć ten dzień od szalonego pobytu w Centrum Nauki Kopernik. Zachwytom i doświadczeniom nie było końca! Niedaleko Centrum znajduje się Biblioteka Uniwerytetu Warszawskiego i niecodzienne ogrody na dachu. Nie mogło nas tam oczywiście zabraknąć. Podziwialiśmy panoramę Warszawy i z daleka przyglądaliśmy się stadionowi, na którym zajrzeliśmy w każdy zakamarek (loże, szatnie sportowców, sale rekreacyjne, strefę vip, taras widokowy). Trzeba było iście sportowej krzepy, by podołać kolejnym kilometrom. Ten dzień to także atmosfera wielkiej polityki. Udało nam się wraz z przewodnikiem zwiedzić Sejm; mogliśmy jeszcze przed premierą obejrzeć wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II,  w rocznicę jego pielgrzymki do Polski (rzeźby sprowadzone po raz pierwszy z Watykanu).

                No i nadszedł (jak ten czas płynie!), dzień trzeci. Tego dnia zamieniliśmy się w magnaterię chadzającą sobie po Wilanowie. Ciekawie było szczególnie na tajemniczych warsztatach przyrodniczych w wilanowskich ogrodach. Podziwialismy także Świątynię Opatrzności Bożej. Po kilku godzinach wilanowskiej wędrówki przyszedł czas na baczniejsze przyglądanie się warszawskiej Starówce. Chłonęliśmy atmosferę naszej pięknej stolicy, chłonęliśmy widoki miejskiej codzienności i pochłanialiśmy...lody:) Wisienką na torcie stał się wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

Pełni wrażeń, wzruszeń, przygód,  wspomnień, radości, emocji, pamiątek, nagród i pochwał od opiekunów, udaliśmy się do hostelu, by spakować manatki i......Warszawo żegnaj!

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!!!

Rodzicom, opiekunom, sobie nawzajem, sponsorom za przeżycie cudownych dni. Błagamy wychowawców- naszych organizatorów (p. J. Małysz,p. D. Krause, p.Ł.Kiersznicki), by już dziś snuli plany przyszłoroczne. Może Nowy York? Barcelona? Psia Wólka?

 

                                                                                        Nawet fotoreportaż nie odda wspaniałości przeżyć, ale warto obejrzeć, a jakże! Kilka naszych tajemnic pozostawimy w sercach na zawsze;)

 

                                                                            Sprawozdanie zdała uczniowska, wycieczkowa brać :):):)

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Darmowy licznik odwiedzin
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
UONET+ zaloguj-sie.png